Çocuk Cinsiyeti Belirlemek Caiz Midir

Doğum öncesi çocuk cinsiyeti belirlemeyi mümkün kılan bilim insanları, bebek sahibi olmak isteyen ailelerin kız ya da erkek olmak üzere kendi tayin ettikleri cinsiyette bebek sahibi olmalarına imkan sağlamışlardır.

Yakın zamanda Diyanet işlerinden yapılan açıklama ile bu ve buna benzer uygulamaların caiz olmadığı şeklinde bir açıklama yapılmış ve birçok aile bunun nedenini sorar olmuştu. İnsanlar kendi istedikleri cinsiyette çocuk sahibi olurlarsa Allah’ın oluşturduğu düzenin dışına çıkılır ve dünyada ki Kadın Erkek dengesi bozulur.

Düşünebiliyor musunuz birçok ailenin sadece kız ya da erkek çocuk istediğini? Yüce Allah Şura suresinin 49. ve 50. ayetleri ile Ali İmran suresinin 5. ve 6. ayetlerinde çocuk cinsiyeti tayin etmeyi yalnızca kendisinin belirlediğini açık olarak belirtmiştir.

Çin takvimi ve benzeri uygulamalar

İsterseniz tüp bebek yöntemi ile isterseniz de Çin takvimi hesaplaması gibi uygulamalarla bebek cinsiyeti belirleyin sonuç değişmeyecektir. Cinsiyet belirlemek dinen kesinlikle uygun görülmemektedir.

Cinsiyet tayin etmek ilerde ön görülemeyecek demografik ve Ekolojik sorunlar ortaya çıkarabileceği ve cinsiyetlerin dünya üzerinde genel dağılımı konusunda mevcut düzenin bozulmasına  yol açacağından ötürü  uygun değildir.

Öyle ki Asya ve Doğu ülkelerinde anne ve babaların birçoğu erkek çocuk istemektedirler.  Şuan ki günümüz Türkiye’sinde de durumun pek farklı olduğu söylenemez.

Bayan arkadaş bulma sitesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*