Ayetel Kürsi

Dualar

Kategori » Dualar

Cinlerin insanlara musallat olmasının 16 sebebi

Kim, Rahmân’ın Zikri’ni görmezlikten gelirse, biz onun başına bir şeytan sararız. Artık o, onun ayrılmaz dostudur. (Zuhruf Suresi 36. Ayeti.)

Adem Aleyhisselam’dan önce yaratılan ve insanlarla hala dünya üzerinde yaşamaya devam eden cinler için Kuran ''Biz insanı kara çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık. Cinleri de daha önce, zehirli ateşten yaratmıştık'' diyerek bahseder.

Cinlerin yaşam şekilleri neredeyse insanlar gibidir. Doğarlar, büyürler ve ölürler. İnsanlar gibi çoğalırlar. İnsanlar gibi müslüman, ateist, hıristiyan, kafir gibi dini inançları olan yada olmayanları vardır. Müslüman olan cinler asla insanlara musallat olmaz ve onları rahatsız etmez.

Cinler en çok nerelerde bulunur

Cinler Hamamlarda, Mezarlıklarda, ahırlarda, ıssız terk edilmiş yerlerde ağaç dipleri ve çöplük gibi pis olan yerleri mesken tutarlar. Evlerde en çok banyo ve tuvalette bulunur. Oralara girdiğinizde size Allah’ı hatırlatırlar. Müslüman cinler daha çok camii ve ibadet hanelerde olmayı severler.

Peygamber efendimiz evde bulunan çöplerin cinlerin toplantı yerleri olduğunu söylemiş ve besmelesiz girilen eve kişi iblisle beraber girer, kim yatağa besmelesiz yatarsa onunla birlikte yatmış olur diye buyurmuştur.

Besmelesiz yenen yemekten sonra, hem  karnım doydu hem yatacak yer hem kalacak ev buldum derler.

Cinlerin insanlara musallat olmasının nedenleri

1- Kafir olan cinler vardır ve bunların tek amacı şeytana hizmet etmektir. Müslümanlardan hoşlanmadıkları için insanlara zarar vermek isterler.

2- Yaratılış olarak insan cinsinden üstün, güçlü ve kudretli oldukları düşüncesindeler. Bu yüzden Müslüman yada başka bir şey fark etmeksizin insanlara zarar verme amacındadırlar.

3- İnsanlar yaratılış gereği cinleri göremez. Bilinçsizce yapılan eylemlerden dolayı cinlere zarar verir ve cinler karşı hamle olarak intikam almaya çalışırlar.

4- Besmele çekmeden yatağa yatmanız halinde yatakda bulunan cinin üzerine yatar ve canını yakarsınız. Buda onun size saldırmasına sebeb olur.

5- Gece karanlıkta açıkta bulunan çukura su dökme veya tuvalet ihtiyacını orada giderme sonucunda size bulaşırlar.

6 - Gece dışarıya bilinçsizce dökülen kaynar suyun çöplüğe yada cinlerin üzerine gelmesi ve ardından sizin peşinize düşmesi.

7- Hayvanlara zulm etmek acı çektirmek. Özellikle gece vakti kedi, köpek ve benzeri hayvan türleri ile uğraşmak. Bunların cin olma olasılığı yüksektir.

8 – Sigara izmaretini yanar halde gece rast gele fırlatmak. Cinlerin üzerine isabet edeceğinden yine onları rahatsız etmiş olursunuz.

9- Özellikle yatsı ezanından sonra cinlerin serbest kaldığı söylenir. Bu saatlerden sonra ıssız ve terk edilmiş yerlerde sağa sola amaçsız gayesiz şekilde taş atarak bilmeden cinlere isabet ettirmek.

10- Kimsesiz terkedilmiş harabe yerlerde vakit geçirip oralarda uyumak.

11-Bayanların regl dönemlerinde ki temzilik için kullandıkları bezlerin gece vakti bilinçsizce atılması. Bunun cine isabet etmesi halinde kişiye ve varsa çocuklarına musallat olması.

12- Sihir, büyü gibi işlerle uğraşan insanlara.

13- Bilinçsizce yapılan cin çağırma seansları.

14- Cinin insana aşık olması, Onu kimseyle paylaşmak istememesi.

15- İnsan bedeni cinler için bulunmaz nimet niteliğindedir. Besmele çekilmeden yenen, içilen her şeyden kolayca faydalanırlar. İnsanları yönetmek onların en çok hoşuna giden şeylerdendir.

16- Cinler insanların korkuları ile beslenir ve kişide gördüğü zayıflıklardan istifade eder.  Bunlar Şiddetli asabiyet, bağırma ve şiddetli korkmalar. Allah (c.c.)’dan gafil olmak. Çok şehvetli olmak.

Bu sayılanlar ve buna benzer durumlar cinlerin insanlara musallat olma sebebidir.

masturbasyon yapmanın günahı

büyü nasıl yapılır

vakıa suresi

313 ayetel kürsi duası

 

ayetel kürsi duası

Cinlerden korunmak mümkün mü?

Cinlerden korunmak için yukarıda anlatılan şeylere dikkat etmeniz gerekir. Cinler üzerinde en etkili dua Ayetel kürsi ile beraber Amenerrasulü Suresidir. Rivayet edilene göre kişi kendi duyacağı şekilde Amenerrasulü Suresini okursa o gece o eve şeytan ve cin asla giremez.

Cinlerin büyü ile alakaları var mıdır?

Büyünün yapılışı şekli çeşidi ne olursa olsun ana kaynağının cinler olduğu fikri bir çok yazar ve araştırmacının ortak görüşü halindedir. Bu konu ile alakalı bazı kitaplar büyünün geçmişinin cinlere dayandığından bahseder.

Konuyla alakalı meraklı bir yazar durumu şu şekilde özetlemiş; “ Sihir gibi işlemler yapılırken çeşitli materyaller kullanılır. Bunlar her ırkın kendi diline ve alfabesine göre farklılık gösterir. Yapılan bu tılsımlar cinleri etkiler ve onları hedef haline getirir, sonucunda da cinler bu materyaller ile harekete geçirilmeye çalışılır.

İnternette bolca dolanan herkesin eline geçen ya da eski zamandan kalma kitaplardan bakılarak yapılan terkiplerin işe yarayacağını düşünen kimselerde var. Sanıyorlar ki bunlar halen işe yarar ve karşıda ki insanı etki altına alır.

Oysa bunların çoğu etkisini yitirmiş ve başarısız olmuş büyülerdir. Sadece amacı kötülük olan büyülerin şeytanın yardımı ile kafir cinleri harekete geçirmesi sonucu bir takım şeyler olabilir. Buda kesin ve net değildir.

Başka bir yazarın kaleme aldığı görüş ise, bazı insanların Allah’ın yasak kıldığı sihir gibi gizli ilimleri kullanıp şeytana yahut cinlere yanaşarak onlardan medet umduklarını anlatır. Yazının devamında bu insanların put yada başka cisimlere taparak Allah’ı inkar ettikleri ve bunun sonucunda da şeytanı yücelterek ondan yardım istediklerini anlatır.

Hıristiyanların da bu konu hakkında kendi kaynaklarına dayanarak yaptıkları açıklamalar var. ''Yuhanna'nın vahyinde kaydedildiğine göre, sapıklık ve küfre destek olan alametleri yapanlar murdar cinlerdir''.

İbn Haldun da, Cinlerin büyü yapılırken yardım ettiğini savunarak "Sihri yaparken ve sihri çözerken, (büyücü) üfürmesine ortak ettiği cinden söz alır, ona and içirir.

Buradan anlaşılacağı üzere büyünün yapılasında cinlerin yardımı var, fakat büyünün yapılabilmesi için yerine getirilmesi gereken kriterlerin olduğu bulgusu ortaya çıkıyor.

Bunları hemen sıralayacak olursak, büyü yapacak olan kişinin cinlerle temas halinde olması. Büyüye yardım edecek olan cinlerin inançsız yani kafir olması gerektiği. Büyü yapan kişinin büyü esnasında uygulamış olduğu işlemin kullanış şekli ve büyünün insana zarar verici bir şey olması. Yani işin içinde kötülük varsa bu kafir cinleri harekete geçirecektir.

Allah hepimizi kötü niyetli insanlardan, şeytan şerrinden ve diğer mahlukatlardan korusun. O heşreye gücü yetendir.

 


Soru Sorun

313 Ayetel Kürsi Fazileti

Efendimiz (SAV) buyurdu ki; “Her kim Ayet-el Kûrsi’yi ve Ba ...

Ayetel Kürsi Hangi Surede Geçer

Ayetel Kürsi, Kuran’ı Kerim’in ikinci suresi olan Bakara Sur ...

Ayetel Kürsi Namazda Okunur mu

Ayetel Kürsi namazda okunabilir. Namaza başlanıldığında ilk olarak besme ...

Ayetel Kürsi Hakkında Hadisi Şerifler

HZ Muhammet (SAV) bir hadiste şöyle buyurmuştur; ‘Cibril bana geld ...

Sübhaneke duası türkçe okunuşu anlamı faziletleri

Subhânekellâhumme ve bi hamdik ve tebârakesmuk ve teâ ...

Ettehiyyatü duası türkçe okunuşu anlamı faziletleri

Kuran-ı Kerim’de geçmediği için Ayet olarak anılmayan Ett ...

Rabbena Atina Duaları Rabbenağfirli

Peygamber Efendimizin sık sık okuduğu Rabbena atina duası Bakara suresinin 20 ...

İhlas Suresi ve Anlamı Türkçe Okunuşu Faziletleri

Bismillahirrahmanirrahim Kul hüvellâhü ehad Allâ ...

Fatiha suresi türkçe ve arapça okunuşu anlamı faziletleri

Fatiha suresi’ni okumayanın namazı olmaz.. Peygamber Efendimiz (S. ...

Amenerrasulü Duası Okunuşu

Bakara suresinin 285. ve 286. Ayetinde yer alan Amenerrasulü d ...

Duha Suresi

Ve’d-Duhâ sûresi olarakta anılan ve Kuşluk vakti anlamını t ...

Felak Nas Suresi

Felak nas sureleri için Efendimiz (S.A.V) bir hadisinde ‘Bu gece ...

Kunut Duaları okunuşu ve anlamı

Okunuş yeri Yatsı namazı olan kunut duaları Hanefi mezhebine göre Vitir ...

Allahümme salli allahümme Barik duaları okunuşu ve anlamı

Namaz kıldığımız sırada tahiyyat oturuluşunda Ettehiyyatü duasından sonr ...

Büyü nasıl bozulur 10 adımda büyü belirtileri

''İblis Ey Rabbim! Öyle ise, (varlıkların) tekrar dirileceği g&u ...

Cinlerin insanlara musallat olmasının 16 sebebi

Kim, Rahmân’ın Zikri’ni görmezlikten gelirse, biz onun ...

Vakıa Suresini 14 defa okuyan zengin olur

Peygemaber Efendimiz Buyurdu ki; Vakıa suresini geceleyin okuyana asla fakirl ...

Kıyamet günü ve Azrail Aleyhisselamın Ölümü

Azrail Aleyhisselam’ın Allah Teala ile konuşması ve Yüce Allah&rsq ...

Şeytanın cehennemden insanlara seslenişi

Kıyamet gününe kadar insanoğlunu Allah’a karşı inanmaktan men ...

Cennete girecek ilk kadın

Hz. Fatıma bir gün Efendimiz Aleyhissalatü Vesselam"a: " ...

Çocuk cinsiyeti belirlemek caiz midir

Doğum öncesi çocuk cinsiyeti belirlemeyi mümkün kılan b ...

Mastürbasyon yapmak günah mı

İnsanın kendisini eşine, karısına, kocacısına yani helaline ihtiyaç du ...