10 Adımda Büyü Belirtileri

Büyü Belirtileri nedir? ”İblis Ey Rabbim! Öyle ise, (varlıkların) tekrar dirileceği güne kadar bana mühlet ver, (ölümsüz kıl) dedi. O halde sen bilinen bir vakte kadar kendilerine mühlet verilenlerdensin, dedi.” (Hicr sûresi 36-37-38. âyetler)”

Şeytan.. İnsanları Allah’ın yolundan çıkarıp onları sapkınlığa itmek için Allah Teala tarafından kıyamet gününe kadar ölümsüz kılınmıştır. Bu ölümsüzlüğü istemesinin nedeni, kendisinin topraktan yaratılmış olan Hz. Adem Peygamber’den daha üstün olduğunu kanıtlayıp, ondan olma nesilleri de onları yaratan rablerine karşı isyanda bulundurmaktır.

Büyü şeytanın insanlar üzerinde oynadığı sayısız oyunlardan biri olup yedi büyük günah arasında gösterilir. İnsanoğluna açık olarak ”Büyü Yapanın, Yardım Edenin, Büyü’ye Merak Salanın, Öğrenen ve Öğretenin Şirke gireceği” belirtilmiştir.

“Ey iman edenler! Sihir, büyü, fal… Şeytan işi birer pisliktir. Onlardan uzak durun ki şerden ve şerirlilerden kurtulmuş olursunuz.” (Maide Suresi, Ayet: 90)

büyü belirtileri

İnsanlar neden büyüye ihtiyaç duyar?

İnsanların büyü yapma amacı ve büyüden beklentileri kişiden kişiye farklılık gösterir. Fitne, içinde kötülük barındıran, ruhu ve kalbi kararmış, insanların mutluluğundan rahatsız olan kişiler bazı olayları bu şekilde halledeceğini düşünerek insanların iradesine şeytan ve cinlerin yardımı ile müdahale etmek isterler.

Genelde bu kişilerin büyü yapmak istemesinin altında yuva yıkmak, kişinin işlerini bozmak, kişiyi kendine aşık etmek gibi kötü unsurlar bulunur. Nefsinin isteklerinden bir türlü kurtulamayan insanoğlu kaderine razı gelmek yerine kimi zaman bu tür saçmalıklara başvurur.

Büyü ve cinlerden neden daha çok kadınlar rahatsız?

Büyü ve cin gibi şikayetlerin bayanlar üzerinde daha çok etkisi olduğu ve erkeklere oranla bayanların daha çabuk etkilendikleri gözlenmiştir.

Kadınlar olaylara erkeklere nazaran daha duygusal açıdan bakar ve genelde hisleri ile hareket ederler. Zaman içerisinde yaşamış oldukları hamilelik, bebeği emzirme, evlilik ve nişanlılık dönemlerindeki psişik unsurların ruh hallerini tetiklediği de aşikardır.

Konuyu irdeleyecek olursak, Kadın yapısının sorun çözme ve sorunlarla başa çıkma konusunda daha hassas bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Problemler karşısında çoğu kez çaresizlik ve yalnızlık hissine kapılmalarının yanı sıra, kadınlar arasında daha çok yaygın olan hurafeler ve onlara inanma gibi düşünceler kişide ki korku mekanizmasını harekete geçirir ve ruhsal olarak kendini etki altına sokar. Cin ve şeytanın korku ile beslendiğini sakın unutmayın.

Bu durum tamamen psikolojik ve hayata karşı dik duruş ile alakalıdır. Büyü, cin ve şeytanın ortak oyunudur.

Büyü Belirtileri

 • Büyünün insanlar üzerindeki etkileri.
 • Uyku bozuklukları ve uykuya dalmada güçlük.
 • Rüyada ürkütücü hayvanlar görmek. Köpek, Yılan, Kedi, Akrep gibi.
 • Sebebi belli olmayan boyun ve baş ağrıları.
 • İzleniyorum hissine kapılma.
 • Bedensel yorgunluk, halsizlik, sinir hali ve çabuk yorulma.
 • Kişiye aşırı bağlanma, olumsuz yönlerini görmemek ve ona karşı gelememek.
 • Geçimsiz evlilikler.
 • Kısmetleri çıktığı halde sürekli olarak aksilik çıkıp evlenemeyen bayan ve erkekler.
 • Evde daralma hisleri, eve girememe ve evden çıkma hissi.
 • Eşlerin birbirine karşı isteksizliği.

Yukarıda belirtilmiş olan maddeler başlıca Büyü Belirtileri olarak kişilerde görülmüş olan bazı rahatsızlıklardan bir kaçıdır.

Büyü Hakkında Korkunç Gerçekler

büyü bozmak için dua

Büyünün insanlar üzerinde ki etkilerini kısmen bu şekilde sıralayabiliriz, Fakat büyü belirtilerini araştırmadan önce son zamanlarda sizi üzecek, ruhsal olarak sıkıntıya sokacak olaylar yaşadıysanız mutlaka bunları dikkate almanız gerekir. Çünkü yukarıda saydığımız büyü belirtileri normal hayatta yaşanan ve bizim psikolojik sorunlar olarak adlandırdığımız çoğu durumla benzer özelliktedirler.

Bu yüzden bende büyü var, bana büyü yapıldı gibi sizi daha çok etkileyecek ve ruh halinizi bozacak düşüncelere kapılmadan önce mutlaka profesyonel destek almanız gerekir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken ise alacak olduğunuz desteğin kesinlikle medyumlardan değil psikolog ve benzeri kişilerden olması gerektiğini kesinlikle unutmayın.

Büyüden kurtulmak için tuzağa düşmeyin

Yukarıda saydığımız büyü belirtileri ile insanların yaşamış olduğu psikolojik sorunlar doğrultusunda ki ruh hali neredeyse aynı gibi. Bu işi ticaret haline döken birçok medyum insanoğlunda oluşan dönemsel sorunlardan istifade ederek şu belirtiler sizde var, efendim bakın bu böyle olmuş gibi safsatalar uydurarak size büyü yapıldığını inandırmaya çalışır.

Bir de kendilerini şirin göstermek isteyen bazı medyum ve büyücüler var. Bunların amacı ise ak büyü yaptıklarını savunarak kendilerini aklamak ve bu işi daha masumane hale getirmeye çalışmaktır. Bu sayede halk üzerinde oluşan büyünün kötü bir şey olduğu algısını kırmak ve insanları buna özendirmek istemeleridir, ki yeni müşteriler yeni kazançlar oluşabilsin..

Türkiye’de Büyüden Öldüğü Düşünülen İnsanlar

Büyü bozdurmak için büyücüye gitmek?

İnsanoğlu hayatının her alanında daha aktif ve daha enerjik olmak istediğinden ötürü kendisinde ki bu değişimin çözüm yollarını arayıp biran önce düştüğü durumdan kurtulmak ister.

Kendinize büyü yapıldığına inanıp çözümü medyum ya da büyücüler gibi işgüzarlarda aradığınız taktirde hem tuzağa düşmeniz kaçınılmaz olur hem de size uygulayacağı saçma sapan şeylerle kendinizi bilinmeyen bir felaketinde içine sürüklemiş olursunuz. Çöpe giden paranızda cabası.

Büyü bozmanın ve büyü ile başa çıkmanın en iyi yolu duadır. Büyü bozdurmak için büyücüye, medyumlara gitmek İslam dinine göre caiz değildir.

Güç sahibi yalnızca Allah’tır. O’nun izni, bilgisi dışında hiç bir şey gerçekleşmez ve O Ol demeden hiç bir şey olmaz.

“Hasbunallahu ve ni’mel vekil ni’mel Mevla ve ni’me’n nasîr”

(“Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”)

Etiketler: Büyü Belirtileri, Büyü Nasıl Bozulur

Bayan arkadaş bulma sitesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*