Ayetel Kürsi

Dualar

Kategori » Dualar

Ayetel Kürsi Hakkında Hadisi Şerifler

HZ Muhammet (SAV) bir hadiste şöyle buyurmuştur; ‘Cibril bana geldi. Cinden bir ifrit sana tuzak kurmak istiyor. Yatağına girdiğin zaman Ayetel Kürsi’yi oku’. Yani uyumadan önce Ayetel Kürsi’yi oku dedi.

Efendimiz buyurdu; ‘Her kim farz namazından sonra Ayetel Kürsi’yi okursa, diğer namaza kadar Allah’ın zimmetinde olur’ şeklinde Ayetel Kürsi’nin ne kadar önemli bir ayet olduğunu belirtmiştir ve bu hadis sebebiyle her farz namazından sonra Ayetel Kürsi okunur.

‘Kim sabah çıkınca Ayetel Kürsi ile Ha-mim tenzilül kitabı minellahil azizil alim suresinin sonrasındaki iki ayeti okursa,o gün akşama kadar kaza ve belalardan mahfuz kalır. Kim de akşama varınca okursa, sabah olana kadar mahfuz olur’ şeklinde de bir ayet bulunur.

HZ Muhammet (SAV) buyurdu ki; ‘ Her kim farz namazından sonra bu ayeti okursa, cennete girmekten onu ancak ölüm men eder. her kim onu yatacağı zaman okursa Allah ona kendi evi ve komşusunun evi hakkında güvence verir’ (Beyhâki)

Yine peygamberimiz buyurmuştur ki; ‘Bakara suresinde bir ayet vardır ki, Kuran ayetlerinin efendisidir. Şeytan olan herhangi bir evde okunursa şeytan o evden çıkar. O ayette Ayetel Kürsi’dir. ‘Her kim Ayetel Kürsi’yi ve Bakara suresinin sonunu kederli anında okursa, Allah ona yardım eder. Şeytan ve cinler gibi şerli yaratıkların şerrinden anne ya da çocuğuna zarar vermelerinden ya da öldürmelerinden korunmaları için de bu ayet okunur.

HZ Muhammet buyurmuştur; ‘Sen Ayetel Kürsi’den neredesin? O herhangi bir yemek ya da katık üzerine okunursa, Allah o yemek ve katığın bereketini çoğaltır.’ (Suyuti) Efendimiz Bakaranın sonunu ve Ayetel Kürsi’yi okuduğu zaman gülerdi ve ‘Onlar Arş’ın altındaki, Allah’ın hazinesindendir’ buyururdu.

Seleme İbni Kays (RA); ‘Allah’u Teâlâ, ne Tevratta, ne İmcilde ne de Zebur’da, Ayetel Kürsi’den büyük bir ayet indirmedi’ (Suyuti)

Cinlere karşı yardım alınacak duaların en büyüğüdür. Ayetel Kürsi’nin insandan şeytanları kovmakta çok tesirli olduğunu söylemişler ve saralı kişiye şeytanın kendisine yardım ettiği büyücü üzerine okunduğunda onların şeytanlarını etkisiz hale getirmekte olduğu söylenmiştir.

10.12.2017

avatar

admin

çook hayırlı bir dua

04.11.2017

avatar

Owadan

Teşekür ederim sizlere iyi şeyler yapdiginiz için.

10.02.2017

avatar

Dua

HEPİMİZİN GOZU,KOLU AYAGI, İNTERNETİ VAR. PEKİ SİZLER NEDEN BİRKEREDE OLSUN KURANIN AGIZINI AÇMIYORSUNUZ EY MUSLUMANLAR. KURAN OKUMAYI BİLMİYORSANIZDA TELEFONDA,TABLETDE, BİLGİSAYARLARDA EN AZINDAN AÇIP OKUYUN VEYA SURE DUA OKUYUN OKUYUN EY MUSLUMANLAR EY İMAN EDENLER OKUYUN ALLAH HATIRINA HZ. MUHAMMED AŞKINA OKUYUN


Soru Sorun

313 Ayetel Kürsi Fazileti

313 Ayetel Kürsi Fazileti ile ilgili bazı bilgileri sizlerle bu yazımızd ...

Ayetel Kürsi Hangi Surede Geçer

Ayetel Kürsi, Kuran’ı Kerim’in ikinci suresi olan Bakara Sur ...

Ayetel Kürsi Namazda Okunur mu

Ayetel Kürsi namazda okunabilir. Namaza başlanıldığında ilk olarak besme ...

Ayetel Kürsi Hakkında Hadisi Şerifler

HZ Muhammet (SAV) bir hadiste şöyle buyurmuştur; ‘Cibril bana geld ...

Felak Nas Suresi

Felak Nas Sureleri birbirinden ayrı iki farklı suredir. Bu Surelerin beraber ...

Sübhaneke Duası

Sübhaneke duası Ayet olmadığını bildiğimiz, Kuran-ı kerim’de başta ...

Ettehiyyatü duası

Kuran-ı Kerim’de geçmediği için Ayet olarak anılmayan Ett ...

Rabbena Atina Duaları

Peygamber Efendimizin sık sık okuduğu Rabbena atina duası Bakara suresinin 20 ...

ihlas suresi ve anlamı

İhlas suresi okunuşu Bismillahirrahmanirrahim Kul hüvell&acir ...

Bu fatiha suresi gerçek bir mucize

Fatiha suresi’ni okumayanın namazı olmaz.. Peygamber Efendimiz (S. ...

Amenerrasulü Duası Okunuşu

Amenerrasulü duası, Hz. Ömer ve Hz. Ali tarafından söylen ...

Duha Suresi

Kuşluk vakti anlamını taşıyan Duha Suresi Mekke döneminde inmi ...