Amenerrasulü Duası

Bakara suresinin 285. ve 286. Ayetinde yer alan Amenerrasulü duası faziletleri bakımından çok yüksek öneme sahiptir.

Hz. Ömer ve Hz. Ali’nin “Aklı başında hiçbir adam görmedik ki Bakara Suresi’nin son iki ayetini okumadan uyusun ”. sözleri, duanın ne kadar önemli olduğunu da ortaya koyar.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) bazı hadislerinde amenerrasulü duasının gerçek bir şifa kaynağı olduğundan bahsetmiş ve bir çok İslam Alimi de bunu destekler nitelikte yorumda bulunmuştur.

Bedreddin Ayni’ye göre Amenerrasulü okumak ibadet ve zikir yerine geçer. O gece gelebilecek tüm felaketlerden ve şeytan şerrinden korur.

İmamı Nevevi ise bu duayı okumak gelebilecek kötülüklerden korunmaya ve o geceyi ihya etmeye değerdir.

Amenerrasulü okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm

Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.

La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn

Amenerrasulü türkçe meali

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla

Peygamber, Rabb’inden ne indirildi ise ona îman getirdi, mü’minler de, her biri “Allah’a ve melâikesine ve kitaplarına ve peygamberlerine: peygamberlerinden hiç birinin arasını ayırmayız diye” iman getirdiler ve şöyle dediler: semi’na ve eta’na, gufranını dileriz ya Rabbena! sanadır gidiş.

Allah kimseye vüs’unden öte teklif yapmaz, herkesin kazandığı lehine yüklendiği aleyhinedir, ya Rabbena! eğer unuttuk veya kasdımız bize bizden evvelkilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme, ya Rabbena! hem de bize takatımız olmayanı yükletme, ve bizden günahlarımız afiv buyur ve bizlere mağfiretini reva, rahmetini atâ kıl, sensin mevlâmız, bizi mansur buyur artık seni tanımayanlara karşı, kahrolsun kâfirler.

Amenerrasulü suresi dinle


Amenerrasulü arapça okunuşu

آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنزِلَ إِلَيْهِ مِن رَّبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ آمَنَ بِاللّهِ وَمَلآئِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لاَ نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّن رُّسُلِهِ وَقَالُواْ سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ ﴿۲٨٥﴾ لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنَا لاَ تُؤَاخِذْنَا إِن نَّسِينَا أَوْأَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلاَ تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْرًا كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِن قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَآ أَنتَ مَوْلاَنَا فَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ )۲۸٦

Amenerrasulü hadis-i şerifler

Kim eğer bir sıkıntı anında Ayetel kürsi ile Bakara suresinin son iki ayetini okursa sıkıntı ve kederinden Allah’ın izni ile kurtulur.

Kuran-ı Kerimde bulunan iki ayet vardır ki bu Müslümanlar için gerçek bir şifadır. Bu iki ayet ise bakara suresinin son iki ayetidir.

Gece ibadet etmek ve belalardan korunmak isteyen olursa Bakara suresinin son iki ayetini okusun.

Dört şey Arşı Azam altındaki hazinelerden indirildi Fatiha Suresi  Ayete’l-Kürsi, Amenerrasulü, Kevser Suresi.

Ayetel kürsi ve Amenerrasulü 3 gün bir evde okunmadığı taktirde şeytan o eve girmeye başlar.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*